EN
             
 
TEKLA (XSTEEL) KURSU

Tekla (Xsteel) nedir?

Tekla (Xsteel); Tasarlanan bir yapının genel görünüşünü, kesitlerini, detay resimlerini, ileri derecede raporlamasını, malzeme listelerini ve CNC dosyalarını otomatik olarak üretebilen bütünleşmiş bir çelik konstrüksiyon çizim ve imalat programıdır.

 

Tekla (Xsteel) eğitimi kimler için gereklidir?

Tekla (Xsteel) eğitimi; İnşaat mühendisleri, İnşaat mühendisliği öğrencileri, İnşaat teknikerleri başta olmak üzere çelik yapıların tasarımında çalışan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyenler için gereklidir.

 

Tekla (Xsteel) eğitiminin kariyerinize katkısı nedir? Neden Tekla (Xsteel) öğrenmelisiniz?

Tekla (Xsteel); Nesne yönelimli çalışıyor olması sebebiyle yapı temelini, birleşim tiplerini ve malzemeleri anında üretecek araçları sunmakta olup ileri düzeyde modellemede ve çizimde zaman faktörünü en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Ayrıca kullanılan elemanların noktasal statik analizini yaparak gerekli malzeme miktarını da tespit etmemize olanak sağlar. Bu sebeple Tekla (Xsteel) eğitimi kariyer anlamında bir adım öne çıkmak isteyen mühendis ve teknikerlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir eğitim programıdır.

 

Tekla (Xsteel) eğitimi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Tekla (Xsteel) eğitimi veren birçok kurum ve kuruluş olmakla birlikte bu kurumlardan biri tercih edilirken en önemli faktör hocaların özgeçmişi olmalıdır. Tekla (Xsteel) kullanım seviyesi sadece eğitmenlik düzeyinde olan hocalardan alınan eğitimler malesef kalıcı bir bilgi bırakmamakta olup, bu durum hem zaman hem de para kaybına sebep olduğundan memnuniyetsizliğe yol açmaktadır. Bu bağlamda; Tekla (Xsteel) eğitimi almak isteyen öğrencilerin, tercih yaparken belirtilen koşulları mutlaka araştırıp doğru karar vermeleri 2.kez Tekla (Xsteel) kuru alarak gereksiz bir “zaman maliyetine” katlanmamaları açısından önemlidir.

 

Tekla (Xsteel) eğitimi için neden “Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi” tercih edilebilir?

  1. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; eğitim sonunda tüm katılımcılara kurum sertifikası vermektedir.

  2. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi bünyesinde derslere katılan hocalar; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, piyasada aktif olarak projeci ya da uygulamacı olarak çalışmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler sadece teknik bilgi olarak değil, piyasa bilgisi ve uygulama alanları hususunda da hocalardan faydalanmaktadırlar.

  3. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; eğitim kalitesiyle sektördeki diğer eğitim kurumlarından bir adım önde olmakla birlikte, öğrenci memnuniyeti ve referans oluşturma ilkelerine bağlı kalarak fiyatlandırma konusunda sektörde her zaman rekabetçi olmaktadır.

  4. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi, konum olarak Ataşehir merkezde bulunmakta olup ulaşım kolaylığıyla hem öğrencileri hem de hocaları trafik sıkıntısından uzak tutmaktadır. Arabasıyla gelmek isteyenler için ücretsiz otopark olması günümüz şartlarında çok büyük bir rahatlıktır. Toplu taşımayı kullanmayı tercih edenler için ise metro, otobüs ve minibüsle yol tarifleri iletişim sayfasında detaylı olarak bulunmaktadır.

  5. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; öğrencilerin kullandığı bilgisayarları hem hardware hem de software olarak sürekli güncel tuttuğundan, öğrencilere rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu sayede hocalar ve öğrenciler; eğitim esnasında takılan, bozulan bilgisayarlarla vakit kaybetmediğinden ders konsantrasyonu hiçbir şekilde bozulmamaktadır.