EN
             
 
STA4CAD KURSU

Sta4Cad nedir?

Sta4Cad; çok katlı betonarme yapıların statik, deprem ve rüzgar analizini entegre olarak yapan bir yazılım programıdır.

 

Sta4Cad eğitimi kimler için gereklidir?

Sta4Cad eğitimi; özellikle İnşaat mühendisleri, İnşaat mühendisliği öğrencileri ve İnşaat teknikerleri için gereklidir.

 

Sta4Cad eğitimi alabilmek için bilinmesi gerekenler nelerdir?

Sta4Cad eğitimi alabilmek için temel bilgisayar kullanım bilgisi ve yapı statiği bilgisi gerekmektedir.

 

Sta4Cad eğitiminin kariyerinize katkısı nedir? Neden Sta4Cad öğrenmelisiniz?

Sta4Cad; 3 boyutlu yapı modellerini analiz opsiyonlarına göre bir defada çözmektedir. Analiz sonrası tüm çizimler hazır duruma gelmekte olup; eleman optimizasyonu, maliyet analizi ve deprem yönetmeliğinin tüm kontrolleri yapılabilmektedir. Sta4Cad eğitimi İnşaat mühendisleri ve teknikerlerinin yanısıra; yapıya ait konularda deprem mühendislerinin, statik ve dinamik sonlu elemanlar analizi konularında mühendislik ve mimarlık firmalarında projeci olarak çalışan ve çalışmak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir eğitim programıdır.

 

Sta4Cad eğitimi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Sta4Cad eğitimi veren birçok kurum ve kuruluş olmakla birlikte bu kurumlardan biri tercih edilirken en önemli faktör hocaların özgeçmişi olmalıdır. Sta4Cad kullanım seviyesi sadece eğitmenlik düzeyinde olan hocalardan alınan eğitimler malesef kalıcı bir bilgi bırakmamakta olup, bu durum hem zaman hem de para kaybına sebep olduğundan memnuniyetsizliğe yol açmaktadır. Bu bağlamda; Sta4Cad eğitimi almak isteyen öğrencilerin, tercih yaparken belirtilen koşulları mutlaka araştırıp doğru karar vermeleri 2.kez Sta4Cad kuru alarak gereksiz bir “zaman maliyetine” katlanmamaları açısından önemlidir.

 

Sta4Cad eğitimi için neden “Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi” tercih edilebilir?

  1. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; eğitim sonunda tüm katılımcılara kurum sertifikası vermektedir.

  2. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi bünyesinde derslere katılan hocalar; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, piyasada aktif olarak projeci ya da uygulamacı olarak çalışmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler sadece teknik bilgi olarak değil, piyasa bilgisi ve uygulama alanları hususunda da hocalardan faydalanmaktadırlar.

  3. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; eğitim kalitesiyle sektördeki diğer eğitim kurumlarından bir adım önde olmakla birlikte, öğrenci memnuniyeti ve referans oluşturma ilkelerine bağlı kalarak fiyatlandırma konusunda sektörde her zaman rekabetçi olmaktadır.

  4. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi, konum olarak Ataşehir merkezde bulunmakta olup ulaşım kolaylığıyla hem öğrencileri hem de hocaları trafik sıkıntısından uzak tutmaktadır. Arabasıyla gelmek isteyenler için ücretsiz otopark olması günümüz şartlarında çok büyük bir rahatlıktır. Toplu taşımayı kullanmayı tercih edenler için ise metro, otobüs ve minibüsle yol tarifleri iletişim sayfasında detaylı olarak bulunmaktadır.

  5. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; öğrencilerin kullandığı bilgisayarları hem hardware hem de software olarak sürekli güncel tuttuğundan, öğrencilere rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu sayede hocalar ve öğrenciler; eğitim esnasında takılan, bozulan bilgisayarlarla vakit kaybetmediğinden ders konsantrasyonu hiçbir şekilde bozulmamaktadır.