EN
             
 
SAP2000 KURSU

Sap2000 nedir?

Sap2000; yapı sistemlerinde genel amaçlı sonlu elemanların statik veya dinamik, doğrusal veya doğrusal olmayan analizini yapan, gerek yurtdışında gerekse ülkemizde kendi alanındaki en kapsamlı ve tercih edilen yazılın programıdır.

 

Sap2000 eğitimi kimler için gereklidir?

Sap2000 eğitimi; özellikle İnşaat mühendisleri, İnşaat mühendisliği öğrencileri ve İnşaat teknikerleri için gereklidir.

 

Sap2000 eğitimi alabilmek için bilinmesi gerekenler nelerdir?

Sap2000 eğitimi alabilmek için temel bilgisayar kullanım bilgisi ve yapı statiği bilgisi gerekmektedir.

 

Sap2000 eğitiminin kariyerinize katkısı nedir? Neden Sap2000 öğrenmelisiniz?

Sap2000; köprüler, endüstriyel yapılar, transmisyon kuleleri, kablo yapıları, makina temelleri, spor sahaları ve bilumum rekreasyon alanları gibi nitelikli yapıların statik çözümlenmesi için gereklidir. Sap2000 programını diğer yapı analiz yazılımlarından farklı kılan; beton yapıların yanısıra, çelik konstrüksiyon yapılar ile köprüler gibi özel yapıların da dizaynının ve hesaplarının yapılabilir olmasıdır. Sap2000 eğitimi; kariyer anlamında bir adım öne çıkmak isteyen mühendis ve teknikerlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir eğitim programıdır.

 

Sap2000 eğitimi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Sap2000 eğitimi veren birçok kurum ve kuruluş olmakla birlikte bu kurumlardan biri tercih edilirken en önemli faktör hocaların özgeçmişi olmalıdır. Sap2000 kullanım seviyesi sadece eğitmenlik düzeyinde olan hocalardan alınan eğitimler malesef kalıcı bir bilgi bırakmamakta olup, bu durum hem zaman hem de para kaybına sebep olduğundan memnuniyetsizliğe yol açmaktadır. Bu bağlamda; Sap2000 eğitimi almak isteyen öğrencilerin, tercih yaparken belirtilen koşulları mutlaka araştırıp doğru karar vermeleri 2.kez Sap2000 kuru alarak gereksiz bir “zaman maliyetine” katlanmamaları açısından önemlidir.

 

Sap2000 eğitimi için neden “Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi” tercih edilebilir?

  1. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; eğitim sonunda tüm katılımcılara kurum sertifikası vermektedir.

  2. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi bünyesinde derslere katılan hocalar; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, piyasada aktif olarak projeci ya da uygulamacı olarak çalışmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler sadece teknik bilgi olarak değil, piyasa bilgisi ve uygulama alanları hususunda da hocalardan faydalanmaktadırlar.

  3. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; eğitim kalitesiyle sektördeki diğer eğitim kurumlarından bir adım önde olmakla birlikte, öğrenci memnuniyeti ve referans oluşturma ilkelerine bağlı kalarak fiyatlandırma konusunda sektörde her zaman rekabetçi olmaktadır.

  4. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi, konum olarak Ataşehir merkezde bulunmakta olup ulaşım kolaylığıyla hem öğrencileri hem de hocaları trafik sıkıntısından uzak tutmaktadır. Arabasıyla gelmek isteyenler için ücretsiz otopark olması günümüz şartlarında çok büyük bir rahatlıktır. Toplu taşımayı kullanmayı tercih edenler için ise metro, otobüs ve minibüsle yol tarifleri iletişim sayfasında detaylı olarak bulunmaktadır.

  5. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; öğrencilerin kullandığı bilgisayarları hem hardware hem de software olarak sürekli güncel tuttuğundan, öğrencilere rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu sayede hocalar ve öğrenciler; eğitim esnasında takılan, bozulan bilgisayarlarla vakit kaybetmediğinden ders konsantrasyonu hiçbir şekilde bozulmamaktadır.