EN
             
 
REVIT KURSU

Revit nedir?

Revit; Autodesk firması tarafından Yapı Bilgisi Modelleme (BIM) için özellikle geliştirilmiş, tasarım ve inşaat profesyonellerine fikirlerini konsept aşamasından inşaat aşamasına koordineli ve tutarlı bir model tabanlı yaklaşımla taşıma gücü veren mimari tasarım programıdır.

 

Revit eğitimi kimler için gereklidir?

Revit eğitimi; Mimarlar, İç Mimarlar, Tasarım üzerine çalışanlar ve bu alanda çalışmak isteyenler için gerekli bir eğitim programıdır.

 

Revit eğitiminin kariyerinize katkısı nedir? Neden Revit öğrenmelisiniz?

Revit, Mimari tasarım, mekanik, elektrik ve tesisat, yapı mühendisliği ve inşaata yönelik özellikler barındıran, tasarım alanında özelleşmiş bir program olup, hayal gücü sınır tanımayanlar ve bu sektörün en önlerinde yer almak isteyenler için mutlaka tercih edilmesi gereken bir eğitim programıdır.

 

Revit eğitimi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Revit eğitimi veren birçok kurum ve kuruluş olmakla birlikte bu kurumlardan biri tercih edilirken en önemli faktör hocaların özgeçmişi olmalıdır. Revit kullanım seviyesi sadece eğitmenlik düzeyinde olan hocalardan alınan eğitimler malesef kalıcı bir bilgi bırakmamakta olup, bu durum hem zaman hem de para kaybına sebep olduğundan memnuniyetsizliğe yol açmaktadır. Revit eğitimi için tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken ikinci bir husus da; Revit eğitimi veren kurumun, programla ilgili yetkili eğitim merkezi olup olmadığıdır. Bu bağlamda; Revit eğitimi almak isteyen öğrencilerin, tercih yaparken belirtilen koşulları mutlaka araştırıp doğru karar vermeleri 2.kez Revit kuru alarak gereksiz bir “zaman maliyetine” katlanmamaları açısından önemlidir.

 

Revit eğitimi için neden “Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi” tercih edilebilir?

  1. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olup, aynı zamanda “ATC” ve "ACC" yani “Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi” ve “Autodesk Yetkili Sertifikasyon Merkezi”dir. Bu sayede katılımcılara kurum sertifikası ve tüm dünyada gerçerli olan “Autodesk sertifikası” verme yetkisine sahiptir.

  2. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi bünyesinde derslere katılan hocalar; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, piyasada aktif olarak projeci ya da uygulamacı olarak çalışmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler sadece teknik bilgi olarak değil, piyasa bilgisi ve uygulama alanları hususunda da hocalardan faydalanmaktadırlar.

  3. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; eğitim kalitesiyle sektördeki diğer eğitim kurumlarından bir adım önde olmakla birlikte, öğrenci memnuniyeti ve referans oluşturma ilkelerine bağlı kalarak fiyatlandırma konusunda sektörde her zaman rekabetçi olmaktadır.

  4. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi, konum olarak Ataşehir merkezde bulunmakta olup ulaşım kolaylığıyla hem öğrencileri hem de hocaları trafik sıkıntısından uzak tutmaktadır. Arabasıyla gelmek isteyenler için ücretsiz otopark olması günümüz şartlarında çok büyük bir rahatlıktır. Toplu taşımayı kullanmayı tercih edenler için ise metro, otobüs ve minibüsle yol tarifleri iletişim sayfasında detaylı olarak bulunmaktadır.

  5. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; öğrencilerin kullandığı bilgisayarları hem hardware hem de software olarak sürekli güncel tuttuğundan, öğrencilere rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu sayede hocalar ve öğrenciler; eğitim esnasında takılan, bozulan bilgisayarlarla vakit kaybetmediğinden ders konsantrasyonu hiçbir şekilde bozulmamaktadır.

  6. Ataşehir Teknik Eğitim Merkezi; ATC (Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi) ünvanına sahip olduğundan, öğrencilere autodesk ürünlerinin en son, en güncel ve limitsiz sürümleri ile çalışma imkanı sunmaktadır.